TTM + MR Enduro Challenge 2009

5. - 6. júna 2009
Levočská Dolina

Hodnotenie: (46 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (248)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Motoride Enduro Challenge 2010

 Zdieľať

Pridané: 07.05.2010 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 85261 [Novinky - Pozvánka]

Po nejakom tom zdržaní spôsobenom ako vybavovačkami povolení tak aj zaneprázdnenosťou teraz môžeme predstaviť Motoride Enduro Challenge 2010!

Seriál článkov - Motoride Enduro Rally:

Ukážka roadbooku z Motoraj Rallye 2008
Roadbook alias itinerár

Po úspešnom ročníku Motoride Enduro Challenge 2009 nám v podstate nezostala žiadna iná možnosť iba sa pustiť aj do organizácie ďalšieho ročníka amatérskej orientačnej rally v Levočských vrchoch. Prípravy sa rozbehli už v januári a zmena miesta "ubytovania" priniesla aj potrebu nových povolení. Akcia má nakoniec konečne zelenú od všetkých potrebných inštitúcií tak poďme na to.

Motoride Enduro Challenge 2010 prebehne znovu ako sprievodná akcia vrámci Touratech Travel Event 2010 (28. - 30. 5. 2010) takže okrem rally bude aj bohatý program, večer premietanie zaujímavých filmov atď.

Pripravujeme amatérsku orientačnú rally. Výjazd v oblasti VVP Javorina, podľa papierového roadbook-u s plánovanou dĺžkou približne 100 km. Cieľom závodu bude v prvom rade dobre si zajazdiť v neznámom teréne Levočských vrchov. Akcia je určená pre cestné endurá nad 600 ccm. Trasa by mala byť zvládnuteľná aj na najťažších strojoch so zdvihovým objemom nad liter a hmotnosťou nad 200kg. To však neznamená, že na trase nebudú náročnejšie vložky a samozrejme vysoký dôraz bude kladený na navigáciu.

Bývalý Vojenský výcvikový priestor Javorina je rozľahlou oblasťou, kde sa nenachádzajú žiadne obce. Situovaný je v Levočských vrchoch, popretkávaný mnohými cestami od úzkych asfaltiek, šotolín, až po blatisté zvažnice a to všetko na úbočiach kopcov, ktoré bežne presahujú nadmorskú výšku 1000 m.n.m. Z mnohých končiarov sú nádherné výhľady do okolia a samozrejme aj na neďaleké Vysoké Tatry.

Kategórie:

Termín a miesto: 28. - 30. 5. 2010 - Gorlaský dvor Haligovce

  • Cestovné endurá jednovalce nad 600 ccm
  • Cestovné endurá dvojvalce od 600 ccm do 800 ccm
  • Cestovné endurá dvojvalce nad 800 ccm

Závodu sa môžu zúčastniť amatérski jazdci bez licencie, ale aj jazdci zo závodnou licenciou. Vstup motocyklov do závodu mimo uvedených kategórii (hlavne malé objemy, začínajúci jazdci 125cc a podobne) je možný len po predchádzajúcej dohode s organizátorom závodu a to za podmienky splnenia všetkých technických a administratívnych požiadaviek, zaplatenia plného štartovného a bez nároku na umiestnenie a výhru. Uprednostňovaný budú jazdci vo vyhlásených kategóriách a počet jazdcov je limitovaný číslom 100! Ostré stroje typu Enduro a motocross na štart vpustené nebudú.

Štartovné:

Štartovné pre jazdca na jeden závod je 20 Eur a zahŕňa:

  • parkovanie auta i motocykla v areáli kempu (ubytovanie dohodnúť individuálne stan, chatky, penzión – nieje zahrnuté v cene info: Touratech Travel Event 2010 )
  • prístup k sociálnym zariadeniam
  • roadbook – príprava trate
  • účasť v závode
  • foto a video dokumentácia (viac fotografov + kameraman - foto a video bude zverejnené online)

Po dobrých skúsenostiach so Sand Rally sme sa rozhodli pre úhradu štartovného v hotovosti v mieste konania závodu. Počet závodníkov je limitovaný počtom 100. Na závod je možné sa vopred registrovať a zabezpečiť si tak miesto. Zaregistrovať sa do závodu bude možné aj priamo na mieste akcie, ale len za predpokladu, že bude voľné miesto. Pokiaľ sa nebudete môcť zúčastniť závodu a máte registráciu informujte o tom neodkladne organizátora - Redakciu Motoride.sk. Redakcia si vyhradzuje právo odmietnuť účasť akéhokoľvek prihláseného jazdca, ktorý sa na štart nedostaví zo všetkých podobných akcií, ktoré bude organizovať v budúcnosti!!!

Štartovné je nevratné (s výnimkou situácie, ak dôjde k zrušeniu závodu zo strany usporiadateľa).

Pár slov k roadbooku:

Roadbook alias papierový itinerár, dostane každý účastník závodu v predstihu emailom pár dní pred štartom, aby si ho mohol doma vytlačiť a pripraviť. Pokiaľ má na motocykli roadbook nainštaluje si ho tam. Ak nie je možné sa navigovať aj z papierov upevnených na nádrži systémom tzv "trhačka". V tomto prípade je neprípustné použité papiere vyhadzovať do prírody, ale je nutné ich odložiť do vrecka a vyhodiť do kontajnera v cieli závodu.

Rôzne roadbooky vyrába viacero firiem. Touratech vyrába profesionálne roadbooky, mechanické, elektrické aj podsvietené, ktoré sa používajú aj na Dakare. Tomu odpovedá pochopiteľne aj cena za vysokú kvalitu. Ďalšie firmy majú v ponuke plastové roadbooky, mechanické (napr. Acerbis). Zaujímavá cenovo dostupná je aj ponuka cizek.info alebo www.bighusky.cz.

Článok ktorý napovie o roadbooku a jeho príprave viac:

03.06.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 14288 [Technika - Dobré Rady]

-

Príprava roadbooku na rally súťaž

Pri príležitosti prvého ročníka orientačnej enduro súťaže Motoride Enduro Challenge 2009 si zhrnieme par dobrých rád ako si pripraviť roadbook.

 

Pravidlá Motoride Enduro Challenge:

Kompletné pravidlá súťaže, technické a administratívne požiadavky a všetko ostatné potrebné pre registráciu a účasť nájdeš v priložených pravidlách:

Pravidlá Motoride Enduro Challenge 2010

Štartovné čísla sa budú prideľovať v poradí v akom prišli registrácie. Výnimkou je prvých 15 štartovných čísel, ktoré sú rezervované 15. najrýchlejším jazdcom v absolútnom poradí z minuloročného preteku. Tieto rezervácie platia do 15.5.2010 a pokiaľ ich dovtedy títo jazdci nevyužijú tak budú pridelené normálnym spôsobom.

Pokiaľ sa nebudete môcť zúčastniť závodu a máte registráciu informujte o tom neodkladne organizátora - Redakciu Motoride.sk. Redakcia si vyhradzuje právo odmietnuť účasť akéhokoľvek prihláseného jazdca, ktorý sa na štart nedostaví zo všetkých podobných akcií, ktoré bude organizovať v budúcnosti!!!

Registrácia:

Zoznam prihlásených

Áno, súhlasím s podmienkami akcie, a pravidlami súťaže. Štartovné uhradím na mieste konania akcie.

Zoznam prihlásených

Tešíme sa na tvoju účasť!

http://rally.motoride.sk

Motoride Enduro Challenge 2010 Oficiálna štartovná listina:

Minulý ročník:

11.06.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 17662 [Mototuristika - Východné Slovensko - Moto-akcia]

-

Touratech Travel Event 2009 + Motoride Enduro Challenge

Stretko priaznivcov turistiky s bohatým programom okorenené prvou navigačnou rally na Slovensku. Tak toto všetko sa dialo v Levočskej Doline uplynulý víkend.

 

Videoochutnávka: Motoride Enduro Challenge 2009:

Celý film je už dostupný tu: Motoride Enduro Challenge 2009 - Film

Spot v TV Levoča

Pridané: 07.05.2010 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - Motoride Enduro Rally:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (46 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (248)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria